Ziynet Altın Değil Bilezik Alın

Paylaş Altın piyasası kapsamındaki uzun süreli düşüş eğilimi ve dalgalanmalar durulmak bilmiyor. Altın almak ve altın yatırımı yapmak isteyenleri tedirgin...

Altın piyasası kapsamındaki uzun süreli düşüş eğilimi ve dalgalanmalar durulmak bilmiyor. Altın almak ve altın yatırımı yapmak isteyenleri tedirgin eden, yatırım araçları içerisinde geleneksel niteliğe sahip olan altın fiyatları alanındaki bu düşüş nedeniyle tedirginliği daha da artan yatırımcılara, özellikle kadınlara ziynet altın almak yerine bilezik almak seçeneği öneriliyor.

Altın 500 Dolar Kaybedecek 

Altın fiyatları alanındaki durumu sakinleştirmek için Darphane tarafından geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen 4 ton altın bir nebze etkili olsa da beklendiği etkiyi yaratamadı. Geçtiğimiz hafta çeyrek altın fiyatı 147 TL’den 140 TL’ye, Cumhuriyet altını fiyatı ise 580 TL’den 555 TL’ye indi.

Altın uzmanları arasına hatrı sayılır bir isim olan Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş tarafından yapılan açıklamada piyasadan etkilenmek istemeyen özellikle kadın yatırımcılara verilen tavsiye ise ziynet altın almak yerine bilezik almak oldu.

Altın Tahminleri 

Bilezik almak isteyenlere gerekçe olarak sunulan durum ise şu: Ziynet altın maliyeti 130 ile 132 TL arasında olmasına karşın vatandaş farkında olmadan 145 ile 155 TL aralığında satın alınıyor. Bu duruma dikkat çeken Karakaş, gramı 79 TL olan altını vatandaşların 92 hatta 95 TL’den aldığına ifade ederek “Durum böyle olunca bileziğe yapılan yatırım, en doğru ve en isabetli karar olarak ortaya çıkıyor” ifadesini kullandı.

Altın fiyatları ve altın hesabı seçenekleri ile anlık gelişmeler Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :